Eliuzunlar Akademisi’ne Hoş Geldiniz: Kim Bulursa Onundur, Kaybeden Odundur

Çocuklar yaşayarak öğreniyorlar. Yine de anne babaların çocuklarına bırakabilecekleri en değerli miras çocuklarına doğru karar verebilmelerini öğretmek... 

George da ailesi tarafından yanlış anlaşılan, haylaz bir çocuk. İçten içe kabul görmek ve arkadaşlara sahip olmak istiyor. Yerinde bir dakika bile duramayan George, bir gün evinin yakınlarındaki bir dondurma arabasından dondurma almaya gider. Yalnız bu dondurmacıda sadece Üç Katlı Beş Katlı Akışkan Yapışkan Çok Renkli Pek Benekli Muzlu Buzlu Kıtır Mıtır dondurması var. Bu durum size de biraz ilginç mi geldi? Eliuzunlar Akademisi’nde her şey, her zaman çok tuhaf! Eliuzunlar Akademisi, çocukları hareket edebilen, içinde eşsiz eşyaların bulunduğu, göz alıcı bir malikâneye götürüyor. “Eliuzunlar Akademisi’ne hoş geldiniz! Kim bulursa onundur; kaybeden odundur.”

“Eliuzunlar Aşırma Sanatları Akademisi hırsızları, soyguncuları, kapkaççıları, vurguncuları, düzenbazları ve haydutları yetiştirmek için en iyi okuldur.” 

Çılgın derslerin olduğu bu okuldan kaçmak imkânsız! Peki ya başarısız olup atılmak? George bunu da deniyor çünkü hırsız olmak için fazla iyi olduğunu fark ediyor. Ama maalesef bu okuldan atılmak da mümkün değil. Eliuzunlar Akademisi’nden kurtulamazsa hayatını bir hırsız olarak geçirmek zorunda kalabilir. Fakat George’un hayali elbette bu değil. George Eliuzunlar Akademisi’nden kaçabilecek mi? Yaptığı planlar başarılı olacak mı? Yakalanırsa bir daha sonsuza kadar ailesini göremeyecek mi? Tüm cevapları sadece kitabı okuyan çocuklar biliyor. 

“Umutsuzluğa düştüğümde tarih boyunca doğruluk ve sevginin her zaman kazandığını hatırlatırım. Kötüler olmuştur hatta bir süre yenilmez sanılmışlardır ancak sonunda her zaman kaybederler.” Gandhi

Eliuzunlar Akademisi, büyülü ve yaratıcı bir çocuk kitabı. Çocuklar mizahi anlatımın ve kıvrak dil oyunlarının en güzel örneği olan Eliuzunlar Akademisi kitabının her sayfasını kahkahalarla okuyacaklar. George’un doğru yoldan ayrılmama çabası, çocukların hayatlarına ışık tutacak. Aynı zamanda öğretmen Kabakuvvet ve Eşekşakası ile okul dekanı Dökan’ın komiklikleri onları çok eğlendirecek. Charlie’nin Çikolata Fabrikasını ve Harry Potter dizisini seven çocuklar Eliuzunlar Akademisi’ne bayılacaklar!

Eliuzunlar Akademisi çocuklara şu mesajı veriyor: “Doğru bildiğin şeylerin tam tersi bir durumda kalırsan bile doğrudan vazgeçme ve doğru için çaba göstermeye devam et, her zaman iyilikten yana ol.” Lauren Magaziner, Eliuzunlar Akademisi ile çocuklara çocukluğun keyfini çıkarabilecekleri harika bir dünya yaratıyor. 

Lauren Magaziner’in Eliuzunlar Akademisi kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 Kapat