Dünyayı Paylaşımcı Çocuklar Kurtaracak!

Paylaşmak, başkalarını düşünmek, işbirliğine açık olmak gibi duygular çocuklarda zamanla gelişiyor. Çocuklara paylaşmanın ellerindekini kaybetmek olmadığını ama her zaman elindekileri herkese vermek olmadığını da anlatmak gerekiyor. Paylaşmanın karşılık bekleyerek yapılmadığını da onlara öğretmek önemli. Elbette paylaşmak, herkesin yararına olduğunda daha anlamlı ancak çocuklar paylaşmayı bir kazanç olarak da görmemeliler. Paylaşmaktan kazandığımız şeyin çoğu zaman mutluluk olduğunu anlayan çocuklar, hayattan daha çok keyif alıyorlar. Paylaşmanın bölüşmek olduğunu öğrenmeleri çocukların başkalarını da düşünen, sosyal farkındalığı yüksek bireyler olmasını sağlıyor. Çocukların sahip olduklarını gönüllü olarak paylaşması onların işbirliğine açık insanlar olmalarına katkıda bulunuyor.

Paylaşmak, bölüşmek, başkalarını önemsemek, işbirliğine açık olmak gibi davranışları günlük hayat içerisindeki sosyal etkileşimlerde çocuklarınıza rol model olarak anlatabilirsiniz. Çocuklara bu davranışları okul öncesi dönemde anlatmak, onların okul, kariyer, sosyal hayatlarında başarılı olmaları için de önem taşır. Çocuklara paylaşmayı öğretebileceğiniz aktiviteler içerisinde en etkili yöntemlerden birisi de kitap okumaktır.

Dünya çapında milyonlarca minik okuru olan, ödüllü Eğer Serisi’nin Eğer Bir Köpekçiğe Çörek Verirsen kitabı, çocuklara paylaşmanın ne kadar eğlenceli olduğunu anlatıyor. Her şey sevimli bir çocuğun pofuduk bir köpekçik ile çöreğini paylaşmasıyla başlıyor. Bu pofuduk köpekçik sevimli çocuktan neler istemiyor ki… Çöreğin yanında bir bardak elma suyu, oynamak için bir beyzbol topu, kurulanmak için bir bandana, uçurtma yapmak için ip, kâğıt ve sopa… Köpekçiğin çocuktan istekleri saymakla bitmiyor ama paylaşmayı bilen ve bundan keyif alan bu sevimli çocuk dostuyla her şeyini paylaşıyor. Sonunda ne mi oluyor? Mutluluk! Hem sevimli çocuk hem de pofuduk köpekçik paylaştıkları sayesinde eğlenceli zaman geçiriyor, bir sürü komik olay yaşıyorlar.

Eğer Bir Köpekçiğe Çörek Verirsen kitabı ve Eğer Serisi’nin diğer kitaplarını çocuğunuzla birlikte okuyarak ona paylaşmanın hayatta neden bu kadar önemli olduğunu, paylaşmayı bilen insanların daha çok arkadaşa sahip, daha mutlu insanlar olduklarını anlatabilirsiniz. Tüm bunları kitaptaki pofuduk köpekçik ve sevimli çocuk arasındaki eğlenceli hikâye üzerinden çocuğunuza anlatabilirsiniz. Eğer Bir Köpekçiğe Çörek Verirsen kitabını okuyan minikler, pofuduk köpekçik ve sevimli çocuk arasındaki dostluğun ne kadar güzel olduğunu, paylaşmanın gücünü görecekler.

Eğer Serisi’nin sevimli kahramanlarını TV animasyon dizisini de çocuğunuzla izlemek ister misiniz?

Eğer Serisi TV Animasyon Dizisi 

 Okuyucu yorumlarından bazıları:

“Öyle sürükleyici gidiyor ki hikâye bir çırpıda bitiveriyor. Biz okudukça çok keyif aldık.” montessorikulubu (https://www.instagram.com/montessorikulubu/)

 “Dilimize Bilgi Yayınevi tarafından çevrilen bu kitaplar alışık olduğumuz diğer kitaplara pek benzemiyor. Sınırsız hayal gücüne yazarın esprili dili de eklenince tadından yenmeyen bir seri olmuş.”

montessoriaktiviteleri

Laura Numeroff’un Eğer Bir Köpekçiğe Çörek Verirsen çocuk kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat