Dolunay Dedektifleri – Mavisel Yener

Dolunay Dedektifleri dizisi, Mavisel Yener’in en sevilen macera kitapları arasında yer alıyor. Labirenti andıran kurgusu ile polisiye türündeki bu roman dizisi, çocuklarınızın hayal gücünü besliyor, kitap okumaktan keyif almalarını sağlıyor. Çocuklarınız kitabı heyecanla okurken, bilinmezliklerle süslenmiş bir serüvende hayata dair bilgiler ediniyorlar. Maceradan maceraya atılırken, Allianoi Antik Kenti’nden, Barcelona’nın işlek caddelerine gidiyor, ünlü mimar Gaudi ve ressam Picasso’nun eserleri ile tanışıyorlar.

“Ece karanlık düşüncelerden kurtulmak istercesine koşuyordu. Isırgan otları, böğürtlenler, dikenler kollarını çizmişti. Mezarlığı geçip kapkara bir kapının önünde durdu. Kapıyı ısrarla çaldı, sonunda tanımadığı birisi kapıyı açtı. ‘Hayaletleri kovalamalısın, sarımsakları da unutma!’ dedi. Ne demekti şimdi bu?”

İz Peşinde kitabı, Dolunay Dedektifleri serisinin ilk kitabı. Mavisel Yener, gizemli ve macera dolu bir yolculuğa çıkarıyor çocuklarınızı. Bodrumdaki sır ne olabilir? Bodrum’da buldukları raporlar ve krokiler neyle ilgili? Peki, o karanlık bodrumda gizli kameranın ne işi var? Çocuklarınız bu kitapta kaya mezarlarını ve su altı dünyasını keşfedecek, tarihsel doku içerisinde bir serüvene katılacaklar, kendilerini dönüşü olmayan bir maceranın içinde bulacaklar. Mavisel Yener, kitabında önemsiz gibi görünen her detay ustaca olayların içerisine dahil ediyor.

 “Eve vardığında sararmış sayfaların arasına gizlenen notlara baktı. Üstünde yazı değil, yüzlerce kabarık nokta olduğunu fark etti, bir şifreye benziyordu.”

Birce’nin uzun zamandır aradığı o kitabı, sonunda eski kitaplar satan bir dükkânda bulması rastlantı mıydı? Cildi yıpranmış kitapla beraber gelen sır, pek çok soruyu barındırıyordu. Nasıl olmuştu da daha önce kimse bu notları fark etmemişti? Orada ne kadar zamandır duruyorlardı? Yoksa Birce’yi mi bekliyorlardı? Serinin ikinci kitabı olan Dehşet Mektuplar kitabındaki notların sırrı nasıl çözülecektir? Bu notları kim, ne için, hangi dilde yazmış olabilir?

Dolunay Dedektifleri: Dehşet Mektupları kitabı, çocuklarınızı farklı ülkelerle, şehirlerle tanıştırıyor. Mavisel Yener, tarihsel mekânlarla ilgili bilgileri, kültürel çeşitliliği, farklılıkları olan insanlara saygı gibi değerleri soluk kesen bir maceranın içine serpiştiriyor. “Çocuk Edebiyatının Nobeli” olarak bilinen 2018 Hans Christian Andersen Ödülü adayı Mavisel Yener, polisiye romanıyla çocuklarınıza çevre bilinci kazandırıyor, tarihi ve turistik zenginliklerimiz ile ilgili bilgiler aktarıyor. Altı kitaplık bir seri olan Dolunay Dedektifleri Dizisi ile çocuklarınız maceradan maceraya sürüklenecek, olayları çözmek için heyecanlanacak. Macera seven çocuklar, Dolunay Dedektifleri Dizisi’ne bayılacaklar!

Mavisel Yener’in “Dolunay Dedektifleri – Dehşet Mektupları” kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

Mavisel Yener’in “Dolunay Dedektifleri – İz Peşinde” kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 Kapat