Doğanın Sunduğu Mucizevi Bitkilerle Bağışıklığınızı Güçlendirin

Bağışıklık sistemimiz karmaşık bir yapıya sahip. Bakteri ve virüslerin neden olduğu enfeksiyonlara yakalanma riskini azaltan bir bağışıklık sistemine sahip olmak için neler yapabileceğimiz ile ilgili her gün bir şeyler duyuyor, okuyoruz. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin tek bir formülü yok. Uyku, beslenme ve spor dengesine dikkat etmek elbette önemli. Ne kadar uyumamız ve hareket etmemiz gerektiği açık ancak güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak için neyi, ne kadar, nasıl tüketmeliyiz? 

“İlacı zehirden ayıran dozudur.” Paracelsus

Bitkilerin kullanımında önemli olan ölçüdür. Bu ölçüleri ayırt edebilen uzmanlar eczacılardır. Yüzyıllardır doğanın insanlığa sunduğu binlerce bitki, tedavi, bağışıklık güçlendirici, hastalık önleyici olarak kullanılıyor ama henüz sadece 150’ye yakın bitkinin bilimsel yararları kesin olarak kanıtlandı. Piyasada mevcut ilaçların sadece %25’i bitkisel kaynaklı. Bu durum hastalıklarla mücadelede ve bağışıklığın güçlenmesinde kullanılan bitkilerin tamamlayıcı tıp alanında kullanımını artırıyor.

Uzman Eczacı Dr. Anooshirvan Miandji, bitkisel tedavi alanında yaptığı bilimsel çalışmalarının sonuçlarını Tıbbi Bitkiler Atlası’nda anlatıyor. Bu kitapta bitkilerin günlük ölçüleri, uygun kullanım şekilleri, yan etkileri ve diğer bitkilerle etkileşimleri gibi detayları bulacaksınız. Bu kitapla, bir bitkinin belirlenen ölçüden fazla kullanımının, yarardan çok zarara sebep olduğunu öğrenecek, aldatıcı ve abartılı bilgilerden uzak durmuş olacaksınız. Kitabı okuduğunuzda, bilim insanı olmayan kişilerin sözde mucizevi ilaçlar bulduklarını söylemlerinin bilimden uzak, temelsiz ve tehlikeli olduğunu fark edeceksiniz. 

Vücut direncini artıran ve virüslere karşı savaşan kimyasalları çoğaltan ekinezyadan vücudumuzun enfeksiyon riskini azaltan ginsenge kadar birçok bitkinin kullanım dozu ile ilgili bilgileri Tıbbi Bitkiler Atlası’nda bulabilirsiniz. Öksürüğü azaltan anason meyvesinin ve iyileşmeyi hızlandıran meyan kökünün ne kadar sıklıkta tüketilmesi gerektiği ile ilgili bağışıklığınızı güçlendirebilecek bilimsel ipuçlarına bu kitapla ulaşabilirsiniz. 

 

Tıbbi Bitkiler Atlası,

  • Hastalıklara yakalanmamak için bağışıklık sistemimizi güçlendiren bitkilerin hangi durumlarda ne kadar kullanılması gerektiğinin ayrıntılarını veriyor.
  • Hamilelik, kronik hastalıklar ve yaş gibi özel durumlarda bitkilerin tüketim miktarının sağlık açısından önemini vurguluyor. 
  • Bitkisel ilaçların hangi hastalıkların tedavisinde kullanıldığını, vücudumuzdaki etki alanlarını renkli görsellerle detaylı bir şekilde açıklıyor. 
  • Bitkilerin yararları dışında muhtemel zararlarını açıklayan ilk kitap.
  • Uluslararası bilimsel araştırmalara ve kaynaklara dayanarak yazılan, alanındaki ilk kitap. 
  • İçeriği ve tasarımıyla bilimsel bilgileri okura en açık şekilde ulaştırmayı hedefliyor. 
  • Bitkilerin Türkçe, İngilizce ve Latince isimleri alfabetik sırayla yer alıyor.
  • Tıbbi olarak kullanılabileceği kanıtlanmış yaklaşık 100 tane bitkinin etkilerini ayrı ayrı diyagramlarla gösteriyor. 
  • 170’e yakın hastalığın önlenmesi için kullanılan bitkilerin kullanım miktarları ve varsa dikkate alınması gereken uyarıları da net bir şekilde açıklıyor.


Çeşitli hastalıkların önlenmesinde, belirtilerin giderilmesinde destekleyici ve koruyucu olarak kullanılan bitkileri güvenle tüketmek istiyorsanız bu kitapta aradıklarınızı bulacaksınız. Hastalıklarla baş ederken doğal yolları tercih ediyor, ilaçlara destek olacak doğal yöntemler arıyorsanız Tıbbi Bitkiler Atlası’nı kaçırmayın!

 Anooshirvan Miandji’nin Tıbbi Bilgiler Atlası kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat