Dikkat! Bu Romandaki Suçlular Yakalanmayı Bekliyor!

Düzen takıntılı, pimpirikli Erik Vogler için gündelik hayatını yönetmek bile çok zordur. Erik, büyükannesi Berta ve gizemli arkadaşı Albert’in de dahil olduğu çözülmesi gereken olaylar içinde kendini buluyor. Gizemli suçlar ve doğaüstü olaylarla boğuşan Erik’e maceralarında vampir olduğundan şüphe ettiği arkadaşı Albert eşlik ediyor. Yarattığı sakin dünyasında yaşayan, kontrol delisi Erik aslında maceralardan hoşlanmasa da başına gelen olayları mutlaka çözüyor. 

İspanya çocuk ve gençlik edebiyatının ödüllü yazarı Beatriz Osés, Erik Vogler serisi ile korku ve trajikomik durumları mizahla birleştiriyor. Erik Vogler’in başına gelen her gizemli olayı çözmek zorunda kalırken korkularıyla yüzleşmesi, “asla yapamam” dediği şeylerin üstesinden gelmesi çocukları güldürürken onlara ilham veriyor.

Erik Vogler serisinin her kitabı, çocukları ilginç ve heyecanlı bir macerayla buluşturuyor. Son yılların en özgün çocuk polisiye roman serisi Erik Vogler, genç okuyucularını kitabın ilk sayfasından itibaren gerilim sarmalı ve mizahın içine çekiyor. Sıradışı kurgusu ile Erik Vogler serisi eğlenceli, gerilim dolu ve merak uyandırıyor. Erik Vogler, çocukların ellerinden düşürmeden okuyacakları, her kitapta başka bir maceraya dahil olacakları nefes kesen bir seri.

 

 Erik Vogler ve Beyaz Şahın Suçları

Bazen arayıp bulamadığınız şey en yakınınızda; tehlike, kendinizi en güvende hissettiğiniz yerdedir. Sadece bakmayı bilmeniz gerekir. İstemeseniz de bazen olaylar sizi içine çeker, ne kadar kaçmaya çalışırsanız çalışın peşinizden gelir. Tıpkı Erik Vogler’in başına gelen tuhaf hikâyede olduğu gibi…

Çoraplarını renklerine, ceketlerini kalınlıklarına, pantolonlarını ise aldığı yıllara göre bavuluna yerleştiren Erik Vogler’in bir gecede hayatı değişir. Paskalya tatilinde babasıyla birlikte New York’a gitmek için planlar yaparken yanlış tarihli uçak bileti yüzünden tüm hayalleri suya düşer. Tatilini babaannesinin yanında geçirmek zorunda kalan Erik, kendini Bremen’de işlenen seri cinayetlerin içinde bulur.

Her bölümde ters köşe yapan romanda, olayları çözmek için kitabı hızlıca okumak isteyeceksiniz ama dikkat edin, hızlıca okurken atlayacağınız herhangi bir detay, katilin kim olduğunu bulmanızı engelleyebilir. 

 

 

 

 

Erik Vogler ve Ölümcül Mango Şerbeti

İspanyol yazar Beatriz Osés’in merakla beklenen Erik Vogler dedektif serisinin ikinci kitabı Ölümcül Mango Şerbeti! Çocuk polisiye romanlarının en sevilen karakteri Erik Vogler, Beyaz Şahın Suçları kitabında  yaşadığı olayları çözmesinin üstünden çok zaman geçmeden bu sefer kendini inanılmaz bir olayın içinde buluyor. 

Takıntılı kişiliğiyle başını derde sokmak ve böylece bir anda dedektif olmak zorunda kalan Erik Vogler, bu sefer daha karmaşık bir olayı çözmeye çalışıyor. Başına gelen olaylar, bir bulmacadan çok daha fazlası... Kitapta neler olduğunu Erik’ten önce çözebilmek için gençlerin kitabı okurken olayları çok iyi takip etmesi gerekiyor. 

“... Koridorda bir ses duydu. Maskesini kaldırıp kol saatine baktı. Neredeyse gecenin biriydi. Yeniden ayak sesleri duydu. Uyumak mümkün değildi. Dikkatlice yatağından kalkıp terliklerini giyerek odanın kapısına doğru gitti. İtinayla kapının kolunu tutup yavaşça çevirerek açtı. Bu saatte kim gelebilirdi ki?”

 

  

 

Erik Vogler ve Misty Abbey Kalesi Laneti

Büyükannesi ve babasının kayak tatillerini fırsat bilip kafa dinleme planları yaparken gelen bir telefon, Erik’in tüm planlarını altüst ediyor. Kendini bir anda Dublin’de bulan Erik, bu yolculuğunda da yalnız değil. Erik’i hiçbir macerasında yalnız bırakmayan Albert, ona bu yolculuğunda eşlik ediyor. Bu beklenmedik telefon Erik ve Albert’i Leydi Brianna’nın korkunç lanetini saklayan gizemli bir kaleye götürüyor. Erik Vogler, serinin üçüncü kitabında sırlarla dolu, tarihi bir kaledeki olayları genç okuyucuları ile birlikte çözüyor. Heyecan serinin son kitabında giderek artıyor. 

“Uzaktan yaklaşan ayak sesleri duydular. 

  • Erik ışıkları kapat. 
  • Nasıl?
  • Çabuk ol, birileri geliyor.
  • Ne yapacağız? Kaçacak yerimiz yok.
  • Onlar gelmeden saklan!”

 Kapat