Denizler Altında 20 Bin Fersah  

Jules Verne’in, Denizler Altında 20 Bin Fersah kitabında, çocuklarınız Kaptan Nemo’nun Nautilus adlı denizaltısına konuk oluyor. Doğabilimcisi Prof. Pierre Aronnax, yardımcısı Conseil ve gözü kara zıpkıncı Ned Land, Kızıldeniz, Akdeniz, kayıp Atlantis Kıtası ve Güney Kutbunu birlikte aşıyor. Bu yolcuklarında karşılaştıkları köpek balıkları, çeşitli yosunlar ve yeraltı volkanları Jules Verne’nin anlatımıyla insanda denizlere açılma isteği oluşturuyor.

Sizlerin de çocukken okuduğu, belki de çok iyi bildiğiniz bir hikâye: Denizlerde gemilerin batmasına neden olan garip bir nesnenin varlığı denizcileri heyecanlandırır. Canavar olduğunu düşündükleri yaratığın peşine düşen Prof. Aronnax ve ekibi, kaza sonucu kendilerini Nautilus’ta bulur ve bunun bir canavar değil, denizaltı olduğunu anlarlar. Böylece denizdeki serüvenleri başlamış olur.

"Sayın profesör. dedi Kaptan. Sahibi olduğum ormanlar güneşten ne ısı; ne de ışık alır. Orada aslanlar, kaplanlar yoktur. Hiçbir dört ayaklı orada barınamaz. Bu ormanları bilen tek kişi benim. Şimdilik yalnızca benim için yeşerirler. Size kara ormanlarından değil; deniz ormanlarından bahsediyorum."

Denizden elektrik üretebilme özelliği ve suda nefes alabilen kıyafetleri olan mürettebatı ile eşsiz bir denizaltı olan Nautilus ile yolculuk maceralarını anlatan Denizler Altında 20 Bin Fersah, bilim kurgu türünün en güzel örneği. İnsanı, hayallerinin sınırlarını zorlamak konusunda yüreklendiren, çocukları bilim ve teknolojiye yönlendiren harika bir kitap Denizler Altında 20 Bin Fersah.

Çocuk Klasiklerini Neden Bilgi’den Okuyalım?

- Bilgi Yayınevi Çocuk Klasikleri dizisindeki kitaplar, çocuk kitapları konusunda uzman editörler tarafından özenle seçilmektedir.

-  Dünya Çocuk Klasikleri dizisindeki kitaplar, en iyi çevirmenler tarafından -mümkünse orijinal dillerinden- Türkçeye çevrilirler. (Örneğin, Küçük Kara Balık ve Bir Şeftali Bin Şeftali Türkçeye kitabın orijinal dili olan Farsçadan çevrilmiştir.)

- Bilgi Yayınevi Dünya Çocuk Klasikleri dizisindeki kitaplar, çocukların hayal gücünü destekleyecek ve okuma arzusunu artıracak resimlerle bezenmiştir. Çocuklar bir yandan okumanın keyfine varırken, bir yandan da resimlerin renkli dünyası içinde kaybolurlar.

- Bilgi Yayınevi Çocuk Klasiklerinden çıkan her kitap, düzeltmenler tarafından titizlikle incelenerek, dizgi ve dilbilgisi hatalarından arındırılır.

- Bilgi Yayınevi Çocuk Klasikleri dizisi, farklı yaşlarda, farklı ilgi alanlarına sahip çocukların beğenisi düşünülerek, çok çeşitli renklere sahip bir yelpaze gibi düşünülerek hazırlanmaktadır.

Bilgi Yayınevi, uzun yıllardır üzerinde çalıştığı Çocuk Klasikleri Dizisi ile dünyanın en güzel kitaplarını çocuklarınıza ulaştırmayı amaçlıyor. Yoğun bir emekle hazırlanan Dünya Çocuk Klasikleri dizisindeki yüze yakın kitap içinde neler yok ki? Siyah İnci’den, Oliver Twist’e, Mercan Adası’ndan Beyaz Diş’e, 80 Günde Devrialem’den, Don Kişot’a, Pinokyo’dan Heidi’ye, Robin Hood’dan Küçük Prens’e, Pollyanna’dan Define Adası’na kadar onlarca kitap.

Hepsi çocuklarınızı bekliyor. Bilgi’nin Dünya Çocuk Klasikleri ile yeni insanlar tanımaya, yeni yolculuklara çıkmaya, yeni düşler kurmaya var mısınız?

Jules Verne’in Denizler Altında 20 Bin Fersah kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

48 kitaplık Dünya Çocuk Klasikleri serimizin tamamını incelemek için tıklayın.

 

 

 Kapat