Daha Fazla Ücret Ödemek İnsanları Motive Eder mi?

Birçok şirket paranın yetenekli çalışanları çekmek ve elde tutmak için etkili bir araç olduğunu düşünür. Primler ya da maaş zamlarıyla çalışanlarını motive etmeye, değerli hissettirmeye çalışırlar. Yapılan araştırmalar paranın motivasyona etkisinin oldukça sınırlı olduğunu gösteriyor. Forbes’te 2010’da yayımlanan bir makaleye göre motivasyonu artırmak için kullanılabilecek en kötü yöntemlerden birisi para. Şaşırdıysanız bu konudaki detaylı analizleri İşyeri Mitleri kitabında bulabilirsiniz. 

İş hayatıyla ilgili mitlerin bazıları gerçekleri gizler, bazılarıysa tamamen gerçekdışıdır. Bu mitleri tek tek incelemek, örnek olaylardan yola çıkarak önyargıları ve kavram yanılgılarını ortadan kaldırmak iş ortamınıza huzur getirir. İşyeri Mitleri kitabı, işletme, psikoloji ve sosyoloji alanındaki en güncel akademik araştırmalara dayanıyor. Anlatımıysa yaşanmış vakalara dayanan örnekleri sayesinde oldukça anlaşılır. Kitap, işyeri mitlerinin teoride ve pratikte nasıl üstesinden geleceğinizi anlatıyor.

Ian MacRae ve Adrian Furnham, İşyeri Mitleri kitabında şirketinizin aleyhine olabilecek kalıpyargılar ve varsayımları lehinize çevirebilmeniz için çalışma ortamıyla ilgili otuza yakın miti değerlendiriyor. İşyeriyle ilgili söylentileri enine boyuna tartışan İşyeri Mitleri kitabı, “Mesai sekiz saat olmalıdır, evden çalışmak üretkenliği azaltır, kadınlar işyerinde erkekler kadar rekabetçi değildir” gibi birçok miti bilimsel araştırmalara referans vererek örneklerle açıklıyor. Dijitalleşmiş küresel bir çağda çalışma ortamınızın 21.yüzyılın gerekliliklerine uyum sağlaması için İşyeri Mitleri kitabı size yeni ufuklar açacak.

Ian MacRaeAdrian Furnham’ın İşyeri Mitleri kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 Kapat