Çocuklara Şiiri Sevdiren 4 Harika Kitap

Voltaire “Şiirin düz yazıdan farkı az kelimeyle çok şey söylemesidir” der.

Çocuk edebiyatının en sevilen yazarlarından Aytül Akal ve Mavisel Yener, çocuklara bu kez şiirler armağan ediyor. Bu şiirler öyle bildiğiniz şiirlere hiç benzemiyor. Bu şiirler uçuyor, yerlerinde duramayıp çocukların defterlerine, yatağına zıplıyor. Bazen yönleri karıştırıp kayboluyor, bazen de sayfalardan uçup çocuklara konuyor. Birbirinden güzel bu şiirlere çocuklar bayılıyor. Harika görselleriyle bu şiir kitapları çocukları bambaşka bir dünyaya çağırıyor.

“Dizeleri serptim kuşlara 

Yediler kahkahayla

Sen sakın deneme ama

Şiiri kaptırırsın yoksa…”

 

Uçan Şiirler, Zıplayan Şiirler, Komik Şiirler ve Şaşkın Şiirler kitaplarında yer alan şiirlerdeki incelikli sözler, çocukların anlam dünyasını zenginleştiriyor. Her biri ayrı güzellikte olan şiirleri okuyan çocuklar eğlenirken dil yeteneklerini de geliştiriyor. Bu şiir kitapları, hem okul öncesi hem de okumayı yeni öğrenen çocuklara göre! Masal kitaplarından, romanlardan farklı bir tür arayan çocuklar için bu şiir kitapları harika bir alternatif olacak. Sözlü ifadenin en güçlü türüyle tanışan çocuklar az kelimeyle çok şey ifade etme sanatına ilk adımı bu şiir kitaplarıyla atacaklar. Şiirle erken yaşta tanışan çocuklar olarak ileriki yaşamlarında geniş bir kitleye hitap edebilme, etkileyici konuşabilme ve doyurucu sohbetler yapabilme şansına sahip olacaklar. 

“Arkasında güneşi

Gezer geceleri

Koşsam peşinden

Söndürür fenerini

Saklanır hemen

Göstermez kendini

Korkar benden

Ateşböceği”

Bu şiir kitapları, şiirle yeni tanışan çocukları muhteşem dizelerle buluşturuyor. Dizelerin çağrıştırdıklarıyla, şiirler çocukları bambaşka bir dünyaya alıp götürüyor. Bu kitaplarda balıklar şiir yazıyor, bu şiirleri okuyan tavşanlara gökten üç tane havuç düşüyor. Bu şiirlerde masallar ülkesindeki Mavi Başlıklı Kız ile İyi Kalpli Kurt’u anka kuşuyla ziyaret eden çok mutlu çocuklar var. Üstelik kitapların sonunda şiir sever çocukları bekleyen bir de güzel sürpriz var. Şiirlerin muhteşem dünyasına kapı aralayan çocuklar, geleceğe kendi şiirlerini bırakabilsin diye onlara ayrılmış sihirli sayfalar var. 

“Güneşli bir güne

Açtım gözlerimi

Az daha uyanmasam 

Kaçıracaktım servisi

Ah, bir de bulsam

Çorabımın tekini…”

Çocuklar bu şiir kitaplarıyla masallara konuk oluyor, bulutlara çıkıyor, şiirin sihirli gücü ile tanışıyor. Betimlemeleriyle, güçlü mizahi diliyle bu şiirler çocuklara şiiri sevdiriyor, onları Türkçeyi güzel kullanmaya teşvik ediyor. Bu kitaplar neşeli, sıcak, sevgi dolu şiirlerle çocukların dünyalarını renklendiriyor. Çocuklar hem okumaktan keyif alacak hem de şiirlerdeki kelime oyunları ile çok eğlenecek. Şiirlerle çocukların hem dilleri zenginleşsin hem hayal dünyaları genişlesin. Şiir okumanın güzelliği ile erken yaşta tanışan çocuklar, hep güzelliklerin peşinde koşsun.

Aytül Akal ve Mavisel Yener'in  Uçan Şiirler kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın. 

Aytül Akal ve Mavisel Yener'in  Zıplayan Şiirler kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın. 

Mavisel Yener'in  Komik Şiirler kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın. 

Aytül Akal ve Mavisel Yener'in  Şaşkın Şiirler kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın. Kapat