Çocuklara Matematiği Sevdiren 3 Kitap

Çocuklar, gerçek hayatta kullanabilecekleri konuları öğrenirken çok daha istekli oluyor, daha iyi odaklanıyor ve bu konularda çok daha başarılı oluyorlar. Bu kitaplar, çocukların matematiğe olan bakış açılarını değiştirecek, çocuklar artık matematiği çok sevecek.  

 

 

 

 

 

 

 

Jamie Drake Denklemi

Jamie Drake Denklemi, karakterin iç dünyasını ve olayları sürükleyici bir şekilde anlatırken astronomi ve matematik ile ilgili bilgileri kurgunun içine ustalıkla yerleştiriyor. Kitap, bilimsel bilgileri okuyucularına bir ders kitabından çok daha eğlenceli bir şekilde aktarıyor. Jamie Drake Denklemi, gençlere keşke astronomiyi öğrenebileceğim böyle bir kitapla daha önceden tanışsaydım dedirtecek hem öğretici hem de eğlenceli bir okuma sunuyor. Bilim kurgu ve macera kitaplarını seven, astronomi ve matematikle ilgilenen gençler için Jamie Drake Denklemi mutlaka okunması gereken mükemmel bir kitap.

Christopher Edge’nin  Jamie Drake Denklemi kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 

   

Albie Bright’ın Sayısız Dünyası

Albie Bright’ın Sayısız Dünyası kitabı, İngiltere’nin en prestijli çocuk edebiyatı ödülü olan Carnegie Madalyası adayı. Kuantum fiziğinden, Newton’un yerçekimi yasasına, vücudumuzdaki kromozomlardan paralel evrenin bilinmeyenlerine kadar karmaşık görünen bilimsel bilgileri Albie çocuklara bu kitapta anlatıyor. Çocuklar Albie’nin farklı evrenlere yolculuğuna eşlik ederken hem çok ilginç bilgiler öğrenecek hem de çok eğlenecekler. Albie Bright’ın paralel evrenlerdeki yolculuğu Geleceğe Dönüş filmi tadında. Bilimkurgu filmlerini seven tüm çocuklar bu kitaba bayılıyor. 

 

 

Christopher Edge'nin Albie Bright'in Sayısız Dünyası kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 Sayısal Çocuk

Saygı, sayı saymaya babasının kendisine hediye ettiği sayı boncuğu ile başlar. Matematiğin büyülü dünyasında mutlu olan Saygı’nın bir matematik oyunu şeklinde başlayan ilgisi, ailesinin desteğiyle hayatın başka alanlarında da başarıya ulaşmasını sağlar. Matematik tutkusunun peşinden giden Saygı, denemekten asla vazgeçmez. Saygı, sayısal yeteneğini başka alanlarda kullanabileceğini fark ettiğinde arkadaşlarının ve ailesinin takdirini kazanır. Çocuklar bu kitabı okuduklarında, matematiğin sadece bir ders olmadığını, onlara çok farklı kapılar açabileceğini görecekler.

 

 

 

Hidayet Karakuş’un Sayısal Çocuk kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 Kapat