Çocuklar İçin Sanat ve Felsefe Dizisi

Çocuğunuzun güzel sanatlara veya felsefeye yatkın olduğunu düşünüyorsunuz. Peki, çocuğunuzun bu yeteneklerini kitaplar aracılığıyla destekleyebileceğinizi biliyor musunuz? Hem de onu hiç zorlamadan.

Uzmanlar, ilgi duydukları alanlarda eğitim gören çocukların daha başarılı olduklarını belirtiyor. Uzmanlara göre anne-babalar için en akılcı yaklaşım, çocukları zorlamak yerine onların ilgilerini çekecek araçları bulmak. 

Çocuklar ders kitaplarını değil, bu konularda ilgilerini çekecek romanları okuyarak güzel sanatlara veya felsefeye daha fazla ilgi duyuyorlar. Bu tür romanlar okuyup filmler izleyen bir çocuğun kısa süre sonra müziği, resmi, felsefeyi merak etmeye başlayarak bu konularda sorular sormasına şaşırmamak gerek. Çocuklar eğer bu meraklarını eğitimleriyle de birleştirmeyi başarırlarsa daha da mutlu olacaklar. Kendi sevdikleri konularda çalıştıkları için yorgunluk hissetmeyecekler.

Bilgi Yayınevi’nin yayımladığı 5 kitaplık Sanat ve Felsefe Dizisi, çocukların kalbinde sanat ve felsefe ateşini tutuşturmak üzere özel olarak hazırlandı. Dizinin içinde Küçük Kemancı, Küçük Prens, Filozof Meşe, Mutlu Prens ve Ezop Masalları yer alıyor.

Anooshirvan Miandji, Filozof Meşe kitabında her şeyin düşünmeyle başladığını anımsatarak çocukları sorgulamaya, sorular sormaya yönlendiriyor.

Küçük Prens, yediden yetmişe herkesin okuduğu gezegenler arasında dolaşan hazine değerinde bir kitap.

Ezop Masalları, insana özgü zaafları, komiklikleri, gücü, zorbalığı anlatırken çocukları hem güldürecek hem düşündürecek bir kitap.

Oscar Wilde’ın Mutlu Prens’i çocukların iyilik ve fedakârlık üzerine düşünmesini sağlayacak öykülerden oluşuyor.

Küçük Kemancı’da ise en büyük hazinesi kemanı olan David’in babasını kaybettikten sonra başından geçenler yer alıyor.

Ünlü sanatçıların okudukları kitaplardan etkilenerek kendi yollarını çizdiklerini biliyor muydunuz? Bilgi Yayınevi’nin Çocuklar için Sanat ve Felsefe Dizisi, çocukların sanat ve felsefe konularına ilgi duymasını sağlamak özere uzmanlar tarafından oluşturulmuş eşsiz bir seçki. Ünlü yazarların kaleminden usta işi çeviriler ve harika resimler eşliğinde çocuğunuzu büyüleyici bir yolculuğa çıkarmaya hazır mısınız?

Beş kitaptan oluşan Çocuklar İçin Sanat ve Felsefe Dizisi’ni indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneğiyle satın almak için tıklayın.

 D&R

 İdefix

Kitapyurdu

 Sözcü Kitabevi 

 Kapat