Çocuklar! Bu Macerada İnsanlar Dinozorlara Dönüşüyor!

Çocuklar! Macera kaldığı yerden devam ediyor. Aşkın Güngör’ün yazdığı Beş Benzemez’in ikinci kitabı raflarda yerini aldı. Beş Benzemez, yine sürükleyici ve komik bir hikâye ile karşınızda! 

Hazırcevap ve tatlı geveze Çeçe, dâhi ama obur Tontiş, karate ustası detaycı Çatçut, yarı Türk yarı Amerikalı sportmen Okyes ve bin bir surat Zırzır… İşte karşınızda Beş Benzemez ekibi! Bir elin parmakları kadar birbirlerinden farklı ama yine de birbirlerinin eksiklerini tamamlayan Beş Benzemez ikinci kitapta da inanılmaz bir maceraya yelken açıyor. 

Bu macerada insanlar durup dururken dinozora dönüşüyor ve en komiği de bunu fark etmiyorlar. Neden mi? Nedenini Beş Benzemez de bilmiyor. Nedenini öğrenmek isterseniz Beş Benzemez’in peşine takılın.  Benzersiz bir serüven sizi bekliyor. 

“Dinozor gördüm diyorum. Bizim okulda, birinci sınıfların dersine giriyor.” 

“65 milyon yıl önce nesli tükenen bir türden söz ediyoruz. Başka bir hayvan söz konusu olsa, ters giden bir deney falan derdim belki ama…” 

Sanki dinozorlar milyonlarca yıl önce yok olmayıp evrim geçirmişler gibi… Okulda, markette, sokaklarda, her yerde dinozora dönüşmüş insanların sırrını çözmek için kolları sıvayan Beş Benzemez’i bekleyen sürprizlere inanamayacaksınız. Neler olduğunu anlamaya çalışırken kitabı kahkahalarla okuyacaksınız. Çocuklar bu kitapta dinozorların  230 milyon yıl önce ortaya çıkıp 65 milyon yıl önce neslinin tükendiğini, farklı dinozor türlerinin özelliklerini, dinozor yumurtalarının bir kaya kadar sert olduğu gibi birçok ilginç bilimsel bilgiyi eğlenceli bir hikâye içinde öğrenecekler. 

Profesör Çelikçomak’ın da yardımıyla dinozor tarihinin aslında bizim bildiğimizden çok daha farklı olduğunu keşfeden Beş Benzemez öğrendiklerine inanamıyor. İlk şoku atlattıktan sonra dünyayı dinoinsan istilasından kurtarabilmek için harekete geçiyorlar. Ajan Seksek ile birlikte yaptıkları araştırmada karşılaştıkları gerçekler karşısında bakalım Beş Benzemez nasıl bir çözüm bulacak?

Beş Benzemez’in eğlendirirken bilgilendiren, merak uyandıran, keyifli bir hikâyesi var. Dinozorlarla ilgili bilimsel bilgilerin bol bol kullanıldığı, Beş Benzemez - Dinozorlar Şehri çocukları zamanda yolculuğa davet ediyor.

Aşkın Güngör’ün Beş Benzemez - Dinozorlar Şehri kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 Kapat