Çocuğunuz Kitap Okumaya Üşeniyor mu? “Üşengeç” Kitabıyla Tanışın!

Sizin çocuğunuz da ekmek almaya üşeniyor mu? Evde unuttuğu pateni için üç kat yukarı çıkmaktansa almamayı mı tercih ediyor? O zaman Mavisel Yener’in “Üşengeç” kitabı tam da çocuğunuza göre! Çocuğunuzun kendinden bir şeyler bulabileceği, okurken “ben de böyle yapıyorum” diyerek kendisiyle dalga geçebileceği bir kitap.

Üşengeç, okumaya üşenen çocuklarınız için çok güzel bir hediye. Çocuklarınız mizah dolu hikâyeleri okurken gülümseyecek, arkadaşları ile paylaşacaklar. Söylenmemesi gerekenleri söyleyerek anne-babasını utandıran, ödevlerini anne-babalarına yaptıran, çocukların komik hikâyelerini kahkahalarla okuyacaklar.

Mavisel Yener’in Çocuk Edebiyatı Mizah Öykü Ödülü kazandığı “Üşengeç” kitabı, on sekiz farklı öyküden oluşuyor. Üşengeç, okumaya üşenen çocuklarınızın sıkılmadan okuyacakları türde bir kitap.

Çocuklarınızın sıkça kullandıkları cümleleri hikâyelere çok ustaca yerleştiren yazar, sözcük oyunlarıyla anlatım yeteneğini sergilerken, öyküleri de eğlenceli bir hale getiriyor. Çocuklarınız bu komik öykülerin içinde mutlaka kendilerini de bulacak.

Misafirleri için hazırladığı yiyeceklerin hepsini bitiren Huriye Öğretmen’in hikâyesi, dondurma yapmak için ocağı yakamayan Bıcırıkhan’ın kuluçkaya yatma fikri, flüt çalmaya çalışırken sağını ve solunu karıştıran Batu’nun başına gelenler çocuklarınızın okurken eğlenmesini sağlayacak.

Sizin de çocuğunuz Ozan gibi fen bilgisi dersi çalışırken ‘Uranüs’te karınca olmak’ nasıldır diye hayaller kuruyorsa, Kerem gibi bilgisayar parası için babasının kitaplarını izin almadan satma ihtimali varsa ve Cemal gibi okulda çok yorulduğunu söyleyerek matematik ödevlerini size yaptırıyorsa, bu kitaptan keyif alacak.

Mavisel Yener, çocukların öyküler aracılığı ile kendilerini, çevrelerini tanıması, başkalarının duygularını anlayabilmesinin daha kolay olduğunu vurguluyor. Hikâyelerini okuyan çocuklara kendini tanıma, başkalarını anlama, hayvan sevgisi, çevre bilinci, örf ve adetlerimizi öğrenme, dilimizi doğru kullanma, aile içi sağlıklı iletişim gibi katkılarının olacağını belirtiyor. Siz de çocuğunuzun okurken keyif almasını ve bunu bir alışkanlık haline getirmesini istiyorsanız, “Üşengeç” kitabını mutlaka çocuğunuza hediye etmelisiniz.

Mavisel Yener’in “Üşengeç” kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat