Christopher Edge, kitapları yirmiden fazla dile çevrilen, ödüllü çocuk kitapları yazarıdır.

Romanları Albie Bright’ın Sayısız Dünyası, Jamie Drake Denklemi, Maisie Day’in Sonsuz Canları prestijli Carnegie Medal’a aday gösterilmiş, yazdığı çocuk kitapları STEAM Çocuk Kitabı Ödülü ve The Brilliant Book Award’un yanı sıra çok sayıda ödül kazanmıştır. The Guardian tarafından “Gerçekten özgün bir yazar” olarak tanımlanmıştır. Yaratıcı yazarlık dersleri vermekte, Cheltenham Edebiyat Festivali’nde ve Edinburgh Uluslararası Kitap Festivali’nde, çocuk kitabı yazarı adayları için atölyeler yürütmektedir, bunların yanı sıra Writers and Artists için çevrimiçi olarak çocuk kitapları yazma atölyesinin koordinatörüdür.

Hay Festivali, Edinburgh Uluslararası Kitap Festivali, Cheltenham Edebiyat Festivali gibi çok sayıda edebiyat festivaline davet edilmiş, NATE (National Association fort he Teaching of English) konferansının açılış konuşmasını yapmıştır. The Guardian, Teach Primary gibi mecralarda okuma ve eğitim üzerine yazdığı makaleler yayınlanmıştır.

Vaktinin çoğunu kütüphanede hikâyeler düşünerek geçirdiği Manchester’da büyüyen Christopher Edge şu an Gloucestershire’da yaşıyor ve yine vaktinin çoğunu buradaki kütüphanede hikâyeler düşünerek geçiriyor.

Christopher Edge - Yazarın kitapları

Kapat