Bırakın Çocuğunuz Size Masallar Anlatsın

Çocuk gelişim uzmanları, okul öncesi dönemdeki çocukların, yaşlarına uygun, renkli ve bol resimli kitapların tercih edilmesinin yaratıcılıklarını desteklemek açısından önemli olduğunu vurguluyor. "Eğer..." serisinin görselleri hikâye ile uyumlu, büyük ve renkli olması çocukların kitapla bağ kurmasını sağlayacak, okuma öğrenmeye teşvik edecek. Bu seri içerikle uygun olarak hazırlanmış görselleri sayesinde, kitapları çocuğunuzun tek başına okumayabilmesine imkân sağlıyor. Çocuklar, resimlerdeki karakterlere ne olacağını, olayın geçtiği görselleri yorumlayarak ulaşacaklar. Eğer serisinin eğlenceli görsellerle tasarlanmış öykü kitapları çocukların hayal dünyalarını genişletecek. 

Okul öncesi kitaplarda anlatımın yalın, olayların basit olması çocukların algısı açısından önem taşıyor. Eğer Serisi’nde olaylar kısa, net cümlelerle anlatılıyor. Aktif eylemlerin kullanıldığı kitapta olaylar birbirleriyle bağlantılı, merak uyandırıcı bir şekilde ilerliyor. Öyküler okurken kulağa ritimli gelen, tekerleme gibi kafiyeli cümlelerden oluşuyor. Bu da çocukların dil gelişimlerine katkıda bulunuyor. Serideki bu anlatım şekli çocukların ilgilerini canlı tutup, sıkılmalarını engelliyor. Eğer serisi kitaplarıyla, çocuklar özgürce düşünmeyi, düşlemeyi gülerek öğreniyor.

Eğer serisinin kitapları, dinamik görselleriyle çocuklar tarafından kolayca yorumlanabiliyor, eleştirel, demokratik ve özgür düşünme yetisine katkıda bulunuyor. Sevimli hayvancıkların öykünün başrolünde olması ve çocuk kahramanın onlarla olan ilişkisi güven, iyilik, hoşgörü, sorumluluk gibi duyguların gelişimine yardımcı oluyor. Eğer serisi çocuğunuzun kavraması gereken ana düşünceyi ders verir gibi anlatmıyor, eğlenerek soru sormalarını sağlıyor. Eğer serisindeki çocuk kahramanların kendi sorunlarını nasıl çözdüğünü anlatarak, çocukların karşılaşabileceği olası sorunları uygun şekilde çözmeleri için onlara rol model oluyor. İyi-kötü, doğru-yanlış kavramlarını çocukların yorumuna bırakıyor.

Laura Numeroff’un New York Times Çok Satanlar Listesi’nde yerini alan, 16 kitaplık "Eğer..." serisinin üç kitabı artık Türkiye’de! Okul öncesi dönem kitaplarındaki görsellere resim deyip geçmeyin, çocuklar için görsel önemlidir. Kelime dağarcıkları yavaş yavaş zenginleşirken sözel olarak anlamak ve cevap vermek için görsel bilgiye ihtiyaç duyarlar. Eğer serisi, çocukların ayrıntıları fark edebilmeleri, öykülerde kullanılan kelimeleri görsellerle bağdaştırarak somutlaştırmalarını sağlayacak. Evrensel değerleri yaratıcı bir şekilde çocuğunuza sunmak istiyorsanız, Eğer serisini mutlaka alın.

Kitapların hayatlarımıza girmesi ne kadar erken olursa, okuma alışkanlığını kazanmak da o kadar kolay oluyor. Okul öncesi çocukların kitaplarla iç içe olması, düşünsel ve dilsel gelişimlerini olumlu etkiliyor. Kitap okuma alışkanlığı ailede başlayan bir kazanım olduğu için çocuğun kitapla tanışması ebeveynler ve okul öncesi öğretmenler sayesinde oluyor.

Laura Numeroff kurguladığı olaylarla çocuklara ulaşmayı başarıyor, sevimli hayvancıkların çocuk kahramanlarla olan ilişkisini yine onların dilinden anlatıyor. “Eğer Bir Fareciğe Kurabiye Verirsen Ne Olur?” Peki, “Bir Kediciğe Kek Verirsen?” Eğer serisi, çocuğunuzla birlikte keşfedebileceğiniz; onlara kitap okurken, çocuğunuzun da size kitap okuyabilmesine olanak sağlayacak yol gösterici bir kitap serisi.

"Eğer... " serisini set olarak, ektsra indirimli fiyatla ve ücretsiz kargo seçeneğiyle satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

Laura Numeroff’un “Eğer Bir Kediciğe Kek Verirsen” kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

Laura Numeroff’un “Eğer Bir Fareciğe Kurabiye Verirsen” kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

Laura Numeroff’un “Eğer Bir Domuzcuğa Parti Verirsen” kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 Kapat