Behrengi’nin Altın Kalpli Çocukları

Bilgi Yayınevi, Samed Behrengi’nin çocukların kalbinde iz bırakan altı kitabını bir set haline getirdi. Altın Kalpli Çocuklar Dizisi’nde, Behrengi’nin ülkemizde ve dünyada en çok sevilen kitapları yer alıyor:

 * Küçük Kara Balık

 * Bir Şeftali Bin Şeftali

 * Püsküllü Deve

 * Sevgi Masalı

 * Deli Dumrul

 * Yıldız ile Konuşan Bebeği

 * Güvercinci Kel Çocuk 

Uzmanlar doğayı, toprağı, insanları, hayvanları seven vicdanlı çocuklar yetiştirmek için çocukların yüreğine güzel öykülerin tohumlarını serpmemiz gerektiğini söylüyor. İranlı yazar Samed Behrengi’nin dünyada bu kadar çok sevilmesinin nedeni de kitaplarının sevgi, erdem, eşitlik tohumlarını taşıyor olması.

Çocuklar, Behrengi’nin kitaplarında prensesi kurtaran sevgi masalını, meyvesini çocuklara saklayan şeftali ağacını, ırmağın sonunu merak eden küçük kara balığı, oyuncakçı dükkânındaki püsküllü deveyi, köprünün başını tutup geçenlerden otuz akça alan Deli Dumrul’u, Güvercinci Kel Çocuk'u, Konuşan Bebek ile Yıldız’ı okuduklarında dünyaya farklı bir gözle bakacaklar. Kitaplardan öğrendikleri, burada anlatılan hikâyelerden çok daha fazlası olacak. Okudukça çalışmanın, üretmenin, direnmenin, dürüst ve vicdanlı olmanın değerini öğrenecekler. Kendileri bile farkına varmadan sarsılmaz bir adalet duygusu yeşerecek içlerinde. Güzelliğin insanın içinde, sevginin insanın yüreğinde büyüdüğünü kavrayacaklar. Oyunlarını eşitlik üstüne kuracak, kendilerine öğretilenleri sorgulamaya başlayacaklar.

İranlı genç öğretmen Behrengi’nin ışığı Anadolu topraklarında yeniden parlayacak. Bir Şeftali Bin Şeftali’deki gibi ağaçlar meyvelerini kendilerine hayat veren çocuklara sunacaklar. Behrengi’nin kitaplarıyla yalnızca çocuklar değil, dünya da daha güzel olacak.

Bilgi Yayınevi’nin yayımladığı altı kitaplık Behrengi’nin Altın Kalpli Çocukları Dizisi’nde yer alan tüm kitaplar yazarın hemşerisi Anooshirvan Miandji tarafından Farsçadan dilimize çevrilmiş. Renkli baskılar ve birbirinden güzel resimlerle bezenmiş Samed Behrengi kitapları çocuklarınız için en güzel armağan olacak. Eğer çocuklarınızın yüreğine sevgi tohumları ekmek istiyorsanız onlara Behrengi’nin kitaplarını vererek işe başlayabilirsiniz. Göreceksiniz, bir gün kendilerine verilen bütün hediyeleri unutsalar da Behrengi’nin kitaplarını hiçbir zaman unutmayacaklar. Çünkü bu hikâyeler onların altın kalplerine yazıldı…

Yedi kitaptan oluşan Samed Behrengi’nin Altın Kalpli Çocukları Dizisi’ni indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneğiyle satın almak için tıklayın.

 

 

 

 Kapat