Ateş Barut

Lise eğitimini İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlayan Ateş Barut, 1998 yılında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin cerrahi anabilim dalında başladığı doktora eğitimini 2004 yılında tamamlayarak “Veteriner Hekim Doktor” ünvanını aldı. Doktorasını tamamladıktan sonra serbest klinisyen olarak çalışmaya başlayan Veteriner Hekim Doktor Ateş Barut, 2015 yılında Türkiye’nin en büyük hayvan hastanelerinden biri olan Petcode Hayvan Hastanesi’ni kurdu ve mesleki çalışmalarına bu kurumun sahibi ve klinik şefi olarak devam etmektedir.  

Ateş Barut’un veteriner ortopedi, travmatoloji, nöroloji, nöroşirurji ve yumuşak doku cerrahisi alanlarında yayımlanmış onlarca makalesi ile ulusal ve uluslararası kongrelerde gerçekleşmiş birçok sunumu bulunmaktadır. Ulusal veteriner hekimliği kongrelerinde üç defa en başarılı sunum ödülü alan Ateş Barut, Türkiye Veteriner Ortopedi Travmatoloji Derneği VOTDER tarafından 2017 yılında en başarılı Genç Bilim İnsanı seçilmiştir. Avrupa Veteriner Nöroloji Derneği aktif üyesi olan Ateş Barut bilginin paylaşılarak büyüyeceğine olan inancını Türkiye’nin dört bir yanında veteriner hekimler için  düzenlediği mesleki eğitim seminerleri ile göstermektedir. Ateş Barut’un veteriner nöroloji ve ortopedi alanlarında düzenlediği eğitim seminerleri sadece ülkemizde değil Romanya, Arnavutluk ve İsveç’te Avrupalı meslektaşlarının katılımı ile de gerçekleşmiş ve büyük ilgi görmüştür.

Mesleki başarısını ve verimliliğini, meslek sevgisi ve tutkusu ile olduğu kadar hobilerine olan bağlılığı ile de ilişkilendiren Veteriner Hekim Dr. Ateş Barut, en önemli hobilerinden biri olan okumak ve yazmakla ilgili tutkusunu başka bir boyuta taşıyarak bir roman yazmıştır. Hayata ve tıbba dair anlatmak istediklerini kötülüğün, cinayetlerin ve aşkın içine serpiştirdiği Neşter isimli romanı 2018 yılında yayımlanmıştır.

Ateş Barut 2018 yılında hem mesleki başarıları hem de Türk Edebiyatı’na katkıları sebebi ile mezun olduğu lise olan Kadıköy Anadolu Lisesi tarafından ‘’Kristal Martı Ödülü’’ ne layık görülmüştür.

İyi derecede ingilizce bilen Vet. Hek. Dr. Ateş Barut evli ve Alaz isimli bir oğul babasıdır.

Ateş Barut - Yazarın kitapları

Kapat