1968 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi, aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Bilgisayar ve turizm sektörlerinde uzun yıllar çalıştı. Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, NLP, hızlı okuma, hafıza teknikleri ve zihin haritaları eğitimleri aldı. Uluslararası sertifikalı zihin haritaları eğitmeni.
Profesyonel olarak zihin haritaları eğitmenliği yapmakta; üniversitelerde, okullarda, şirketlerde, kurumlarda eğitimler düzenlemekte; bireysel danışmanlıklar yapmaktadır. Zihin haritalarının gücünü yaratıcı yazarlık ile birleştirip “Renkli Yazmak” isimli projeyi oluşturan, Türkiye’deki ilk ve tek kişidir. “YKS Edebiyat Zihin Haritaları” adında Google Play’den ve Appstore’dan indirilen mobil uygulamayı tüm öğretmen, öğrenciler ve edebiyat severlerin kullanımına ücretsiz olarak sunmuştur. “Zihnime Mola” isimli 133 karttan oluşan amacı zihinsel blokaj ve kilitlenmeleri ortadan kaldırıp zihne kısa molalar verdirmek olan ve pek çok yerde
satışa sunulan Zihnime Mola kutularının proje ve patent sahibidir. “Düşlesinler, çizsinler, boyasınlar” adı ile başlattığı köy okullarındaki çocuklara her ay renkli kalem gönderdiği sosyal sorumluluk projesini yürütmektedir. Evli, bir oğlu var.


www.arzusavas.com
arzusavas@arzusavas.com
instagram.com/arzsvs

Arzu Savaş - Yazarın kitapları

Kapat