Arkadaşlığın En Komik Hali: Süper Yetenekli

“Süper yetenekli olmak, kolay bir hayatınız olduğu anlamına gelmez, okul inanılmaz derecede sıkıcı olabilir, sık sık zorbalıkla karşılaşabilirsiniz.”

Gordon Korman’ın yeni kitabını dört gözle bekleyen çocuklara harika bir haberimiz var! Süper Yetenekli raflarda yerini aldı. Süper Yetenekli de Yetenek(siz) gibi muhteşem bir kitap. Süper Yetenekli, çocukların kahkahalarla okuyacağı, macera dolu, eğlenceli bir roman. Donovan’ın yaramazlıklarını, başını sürekli derde sokmasını zaten Yetenek(siz) kitabından biliyoruz. Şimdi bu komik yaramazlıklara Noah da katılıyor.  

“Dahi olmak zor değil, zor olan normal olmak.”

IQ’nuz 200’den fazlaysa en büyük zorluk sizi zorlayabilecek bir şey bulamamaktır. Fakat sıradan bir yaşam sürmek için can atan Noah şunu bulur: Kendini Üstün Eğitim Akademisi’nden attırmak… İşin en çılgın yanı ise dahi olmasına rağmen ortalama bir okulda başarısız olmayı başarması.

“Eğitim dediğin böyle bir şey. Sana göre D kötü bir not, bana göre kendimi geliştirebileceğim bir şeyler olduğu anlamına geliyor.”

Yetenek(siz) kitabının devamı niteliğindeki Süper Yetenekli, başarının ne olduğunu, arkadaşlığın anlamını çok eğlenceli bir kurguyla anlatan harika bir roman. Kitap, IQ’su yüksek fakat sosyal becerileri düşük Noah ile başı sürekli dertte olan Donovan’ın aksiyon dolu, komik hikâyesini anlatıyor. Sürekli başarılı olmaktan sıkılan Noah, başarısızlık heyecanını yaşarken Donovan arkadaşını akran zorbalığından korumaya çalışıyor. Denklemler ve formüller tarafından tahmin edilemeyecek yepyeni bir sosyal dünyaya gözlerini açtığı için Noah, Donovan’a minnettar.

“İyi ders notlarından ibaret değildik. Dünyada bir fark yaratabilir, kahraman olabilirdik.”

Peki, siz en iyi arkadaşınızı korumak için ne kadar ileri giderdiniz? Donovan arkadaşının dolaba tıkılmasını, pantolonundan bayrak direğine asılmasını engellemeye çalışan harika bir dost. Bu arada da başına inanılmaz olaylar geliyor. Yine de arkadaşının yanında olmaktan vazgeçmiyor. Bu sırada Noah hayatında ilk defa tembelliğin tadını çıkarıyor. 

“Demek arkadaşlık matematiksel bozunma prensibine tabi değilmiş. Bir arkadaşlık bir süre bozunmaya uğradıktan sonra her zamankinden daha iyi olduğu bir noktaya gelebiliyormuş.” 

Yeni arkadaşlıkların, sevimli karakterlerin yer aldığı bu macerada başarılı olmaktan yorulan üstün yetenekli Noah ve onu korumaya çalışan Donovan’ın gizli kahramanlıklarını okurken çok eğleneceksiniz. Bol ödüllü yazar Gordon Korman arkadaşlık, kimlik ve başarının ne anlama geldiğini sorgularken çocukların çok keyif alacağı, gülmekten kendilerini alamayacakları eğlenceli bir hikâye anlatıyor. Süper Yetenekli, çocuklara sadece zeki ya da yetenekli olmanın başarı için yeterli olmadığını komik ama etkileyici bir şekilde anlatıyor.  Süper Yetenekli, çocukların keyifli zaman geçirmesini sağlayan, onları güldüren sıcacık bir kitap. 

Gordon Korman'ın Süper Yetenekli kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 Kapat