Anadolu Hikâyeleri Hiç Bu Kadar Korkunç Olmamıştı

Korku Öyküleri Serisi bugüne kadar hiç okumadığınız türde hikâyeler anlatıyor. Bu toprakların hikâyesinin vampirlerden, kurt adamlardan değil; cinlerden, gulyabanilerden beslendiğini hatırlatıyor. Korku Öyküleri Serisi, Anadolu’nun korku dolu efsanelerini, folklorik anlatılarını mitolojik motiflerle birleştiriyor. Asırlardır anlatılan destanları, mitleri, inançları korku hikâyeleriyle harmanlayarak anlatıyor. Bu seride batıl inançlar cinlere, mezardan gelenlere, efsanevi öğelere dönüşüyor.

Her kitapta farklı yazarların kaleme döktüğü hikâyeler kitabı soluksuz okumanıza neden oluyor. Gerilimin adım adım tırmandığı Korku Öyküleri Serisi’nde Anadolu’nun bağrından kopup gelen efsanelerin gerçek olamayacak kadar korkunç hikâyeleri sizi bekliyor.

Kara Neme’den kaçmaya çalışırken zihninizde tek bir ses yankılanacak: “Kara Neme almaya geldiğinde, değemediği tek yer olan suya saklan. Su temizdir, su saftır.” Şamanik yetenekleri olan Yelbegen uğradığı ruhları bir bir toplarken müthiş bir korku hikâyesiyle baş başa kalacaksınız. Celil’in kim olduğunu bulduğunuzda, yüzyıllar öncesinden gelen lanetinin gizemini de çözeceksiniz.

Kitaplardaki Türk mitolojileri size tanıdık gelirken, sıradışı korku hikâyeleri size bambaşka bir deneyim yaşatacak. Unutmayın, Anadolu topraklarında neyin neye dönüştüğünü asla bilemezsiniz. Kitapları bitirdiğinizde aklınızdaki soru “Bilmedikçe daha mı mutluyduk?” olacak.

Bazen davetsiz misafirlerin nereden gelip nereye gideceğini kestiremediğiniz bir öyküde kendinizi kaybedecek, bazen de ölümle yaşam arasındaki ince çizgide yürüyenlerin dehşet dolu anlarına tanık olacaksınız. Korku Öyküleri zihninizi ele geçirdiğinde hissettiğiniz korkunun zaman ve mekânı olmadığını fark edeceksiniz.

Kâbusların en iyi yanı, ne kadar kötü olursa olsunlar, sonunda uyanacağınızı bilmektir. Uyanamadığınızda endişelenmeye başlamalısınız. Anadolu kültüründe Güneş'in doğuş ve batış zamanında ortaya çıkıp insanlara musallat olanlara inanılır. Siz siz olun bu saatlerde uykuya dalmamaya dikkat edin. Korkunun asıl sahipleri ile tanışmak için Korku Öyküleri Serisi’ni mutlaka okuyun. Klişeleşmiş korku kitaplarından sıkıldıysanız, Korku Öyküleri korku edebiyatına bambaşka bir boyut kazandıran tüyler ürpertici bir kitap serisi.

 

Anadolu Korku Öyküleri Seti'ni indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat