23 Nisan’ı Bu Kitaplarla Kutlayın

Çocuklar! Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı okullarımızda arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle birlikte şiirlerle, şarkılarla, danslarla kutlayamıyor olabiliriz ama bu durum 23 Nisan’ın coşkusunu hissetmemize bir engel değil. Bu yıl 23 Nisan’ı evlerimizde kutlarken okuyabileceğiniz, Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan’ın  çocuklara ne ifade ettiğini en güzel şekilde anlatan birbirinden güzel harika kitap önerilerimiz var. 

 

 

 

 

Atatürk’ü Gördüm

Çocuklar için yazan ve her kitabı keyifle okunan Muzaffer İzgü’nün altı farklı hikâyeden oluşan Atatürk’ü Gördüm kitabının ilk  hikâyesinde küçük bir çocukken Atatürk’ü görmek için duyduğu heyecanı, o günü tekrar yaşıyor gibi anlatıyor. O zamanlar beş yaşında olan İzgü’nün dünyasının samimiliği ve saflığı bugüne yansıyor. Hikâyelerindeki anlatım o kadar doğal ve içten ki, küçük okuyucularımız ister istemez hikâyelerin birer parçası haline gelebiliyor.

Muzaffer İzgü’nün Atatürk’ü Gördüm kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

  Öğretmenim Atatürk

Atatürk’ün hep ne kadar başarılı bir devlet adamı, öngörüsü yüksek bir asker olduğunu okuduk. Peki, nasıl bir insan olduğunu biliyor muyuz? Atatürk’ün gizli kalmış, ders kitaplarında yer almayan anıları Mavisel Yener’in Öğretmenim Atatürk kitabında yer alıyor. 

Mavisel Yener’in Öğretmenim Atatürk kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 Dersimiz Atatürk

Hayatını Atatürk araştırmalarına adayan Turgut Özakman, Dersimiz Atatürk kitabını çocuklar için yazmış. Kitap, 23 Nisan kutlamaları için sunum hazırlayan ilkokul öğrencilerinin tarih kitaplarında yer almayan, farklı bir Atatürk ile karşılaşmalarını anlatıyor. Çocukların sunumlarına eski bir tarihçi olan Mert’in dedesi destek oluyor. Çocuklar, tarihçi dede ile birlikte Atatürk’ün hayatı ve başarılarına doğru heyecanlı, öğretici bir yolculuğa çıkıyorlar. Tarih bir anda sıkıcı olmaktan çıkıp çok daha coşkulu hale geliyor. 

Turgut Özakman’ın Dersimiz Atatürk kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 Mustafa Kemal’in Kayıp Seslerinin İzinde

Mavisel Yener, Mustafa Kemal’in Kayıp Seslerinin İzinde kitabında Cumhuriyet’in nasıl kurulduğunu Atatürk’ün kendi sesinden dinleyen Zeynep ve Barış’ın macera dolu hikâyesini anlatıyor. Çocuklar bilim, tarih, coğrafya bilgileriyle harmanlanmış fantastik bir roman olan Mustafa Kemal’in Kayıp Seslerinin İzinde kitabını bir solukta okuyacak, bilgilerini eğlenerek artıracaklar. 

Mavisel Yener'in Mustafa Kemal'in Kayıp Seslerinin İzinde çocuk romanını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 Kahraman Türk Kadınları

Mavisel Yener, cepheye ilk defa sekiz yaşında giden, onbaşı rütbesini ise on iki yaşında alan Onbaşı Nezahat’in kahramanlığını, vatan sevgisiyle dolup taşan Hemşire Safiye Hüseyin’in Çanakkale’deki azmini anlatıyor. Kahraman Türk Kadınları çizgi romanı çocuklara vatan sevgisinin, iyi bir vatandaş olmanın değerini gösteriyor.

Mavisel Yener'in Kahraman Türk Kadınları kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile hemen satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

  

Çanakkale Geçilmez

Şanlı bir milletin, vatanını savunmak, düşmana karşı bağımsızlığını, onurunu ve bayrağını korumak için neler yapabileceğini bütün dünyaya gösterdiği Çanakkale destanı, Turgut Özakman’ın anlatımıyla çocuklara ulaşıyor. Çanakkale Geçilmez, tarihini öğrenmek isteyenler, bilgilerini pekiştirmek isteyen öğrenciler için değerli bir kaynak.

Turgut Özakman’ın Çanakkale Geçilmez kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 Atatürk’ü Tanıyalım Serisi 

Bu çizgi roman serisinde Mavisel Yener, Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını edebi bir dille yoğurarak çocukların konuyla ilgili duyarlılıklarını güçlendiriyor. Mustafa Kemal'in ailesini, çocukluğunu, keskin zekâsını, okul yıllarını, kurtuluş mücadelesindeki inancını, ileri görüşlülüğünü, kitapsever, hayvansever, doğasever yanını, sanata verdiği önemi, barışçıl, merhametli, şakacı kişiliğini öyküleştirerek anlatıyor. 

 Mavisel Yener’in yazıp Esin Güler’in resimlediği üç kitaplık  Atatürk’ü Tanıyalım Serisi'ni indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneğiyle satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Atatürk Bizi Seviyor

Hidayet Karakuş, bu ülkenin kurucusu, ulusumuzun yaşama nedeni büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü çocuklarımıza yaşanmış öykülerle anlatıyor. Atatürk Bizi Seviyor kitabında, farklı kaynaklardan derlediği Mustafa Kemal Atatürk’ün anılarını şiirleştiriyor. Çocuklar bu kitapta, Atatürk’ün insanlığını, dehasını, bilimsel düşünüşünü, hiçbir şeyi gözden kaçırmayan keskin dikkatini, derin duygusallığını, engin çocuk sevgisini ve doğa tutkusunu bulacak. 

Hidayet Karakuş’un Atatürk Bizi Seviyor kitabını indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneği ile satın almak için hemen tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat