2023 Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması Sonuçlandı!

Bugün doğum gününü kutladığımız değerli yazarımız Muzaffer İzgü anısına düzenlediğimiz 2023 Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması sonuçlandı. Toplam 62 roman dosyasının gönderildiği yarışmada Mavisel Yener, Hidayet Karakuş, Yunus Bekir Yurdakul, Dilge Güney ve Cahit Ökmen’den oluşan seçici kurul, ödülü oy birliğiyle Deniz Alev Suer’in Bir Garip Köy Lokantası adlı romanına verdi.

Seçici kurul, ödülün bu yapıta “belli bir coğrafyada yaşayan insanların kültürel kodlarını açığa çıkarıp, farklı kültürel ögelerin karşılaşmasının doğurduğu sonuçları ve dayanışma geleneğini güçlü bir mizahi anlatımla yansıttığı, bu içeriği seslendiği okur kitlesinin gelişim özelliklerine uygun bir dil tutumuyla, yaratıcı bir kurgu içinde, zengin ve canlı bir karakter çeşitliliğiyle işlediği” gerekçesiyle verildiğini açıkladı.

Yarışmaya dosyalarını göndererek katılan tüm yazarlarımıza ve bu dosyaları titizlikle değerlendiren seçici kurul üyelerimize teşekkür ediyor, yarışmayı kazanan Deniz Alev Suer'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Saygılarımızla,

Bilgi Yayınevi

 

Kapat