En Güzel Karne Hediyesi: Üç Kitaplık Atatürk Çizgi Romanı

Çocuk edebiyatının ünlü kalemi Mavisel Yener’in yazıp Esin Güler’in resimlediği üç kitaplık Atatürk çizgi romanı, çocuklarınızın kalbine Mustafa Kemal sevgisi aşılayacak.

Atatürk’ün Hayvan Sevgisi

Atatürk’ün Hayvan Sevgisi adlı çizgi romanda, farklı dönemlerde Atatürk’ün hayatına giren hayvanlar anlatılıyor. Sayfaları çevirirken Atatürk’ün Altın Kanat adında, kendisini her gün ziyaret eden bir kuşu, Foks adında bir köpeği, Sakarya adında bir atı ve dayısının çiftliklerinde Kuzgun adında bir kedisi olduğunu öğreniyoruz. 

 

 

Atatürk’ün Doğa Sevgisi

Atatürk’ün Doğa Sevgisi adlı çizgi romanda, Mustafa Kemal’in dayısının çiftliğindeyken ağaçları ve toprağı tanımaya başladığını öğreniyoruz. Çocukken dışarıdaki çiçekler üşümesin diye üstlerini örtmek isteyen Küçük Mustafa, bundan yıllar sonra Yalova’daki köşke zarar verdiği için kesilmesi önerilen çınar ağacına sahip çıkıyor. Yıllar geçse de Mustafa Kemal’in ağaç sevgisi hiç değişmiyor. Sonuç olarak ağaç yerinde kalırken, köşk raylar üzerinde kaydırılarak ağaçtan uzaklaştırılıyor.

Çizgi romanda Mustafa Kemal’in, Atatürk Orman Çiftliğine giderken, yol üstündeki iğde ağacının önünden her geçişinde aracını durdurup onunla selamlaştığını da öğreniyoruz. 

 

Atatürk’ü Tanıyalım

Dizinin üçüncü kitabı olan Atatürk’ü Tanıyalım adlı çizgi romandaysa Atatürk’ün yaşamı bir çizgi roman halinde sunuluyor. Mavisel Yener’in anlatımı ve Esin Güler’in çizgileriyle, çocuklarınızın kalbini sevgiyle dolduracak sıcacık bir kitap Atatürk’ü Tanıyalım.

Tarih kitaplarının ciddi, soğuk ve tekdüze anlatımı çocukların Mustafa Kemal’i sadece askeri bir kahraman olarak görmesine neden oluyor. Oysa Mustafa Kemal, hayvanlara, doğaya düşkün, çocuklarla oyun oynamayı çok seven farklı bir liderdi.

Eğer Mustafa Kemal Atatürk’ü çocuklarınıza tanıtmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bu kitap sizin için yazılmış. 

 Mustafa Kemal, kuşları, köpekleri, kedileri, kuzuları çok seven, güvercinleri elleriyle besleyen, ağaçlarla selamlaşan, çocuklarla gönül bağı kuran çok farklı bir liderdi. Savaşı değil barışı, nefreti değil sevgiyi, tüketmeyi değil üretmeyi seçen bir lideri çocuklara doğru anlatmak için belki de en güzeli işe çocuklar için hazırlanmış bir çizgi roman dizisiyle başlamak…

Çocuklarınıza Atatürk’ü anlatırken savaşlardan söz etmek yerine ağaçlardan, kuşlardan, kedilerden işe başlamaya ne dersiniz?

Mavisel Yener’in yazıp Esin Güler’in resimlediği üç kitaplık Atatürk setini indirimli fiyat ve avantajlı kargo seçeneğiyle satın almak için tıklayın.

 

 

 

 

 Kapat